TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Lipiec 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE
Galeria MOK „Pod Aniołem”, ul. Parkowa 5, Rabka-Zdrój
REPERTUAR 2017 r.

Mamo! Tato! Ciociu! Babciu! Dziadku! Wujku! Możecie spędzić w miły sposób Dzień Dziecka albo nawet dni dziecka w przyjaznej atmosferze Teatru Chrząszcz w Trzcinie. Kameralna przestrzeń, bliski kontakt z widzem, interaktywność pozwolą dzieciom spokojnie i bezstresowo rozpocząć przygodę z teatrem.

 

31.05 /czwartek/ godz. 17 O! WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK

Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

 

01.06 /piątek/ godz. 11 PUK! PUK!

Dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.

 

02.06 /sobota/ godz. 11 PALUSZEK

Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

 

Bilety 15 zł. Do kupienia na 30 min. przed spektaklem.

Bilety do kupienia na 30 min. przed spektaklem.

PROMOCJA! Co piąty bilet za darmo!

Organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa
Info: tel.  696 288 398, e-mail: teatrchrzaszcz@gmail.com,

www.teatrchrzaszcz.pl

www.facebook.com/chrzaszczwtrzcinie

 

Bam-Bam

Spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat, czyli naj-najmłodszych. Wycisza i oswaja. Spektakl sensoryczny - poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Muzyka na żywo. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami.

Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka. Muzyka: Piotr Kolecki

Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

PUK! PUK!

Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.

Dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.

Czas trwania: 45 min.

Witajki i Papatki

Najnajowy spektakl dla naprawdę małych dzieci, od 1 roku do 6 lat, którego motywem przewodnim są dłonie. Służą do witania, żegnania, zapoznawania się, bawienia, ogrzewania, próbowania.... Na oczach dzieci na scenie pojawia się śnieg, kwiaty, pszczoły, łąka, morze... co jeszcze? Sprawdźcie sami i zafundujcie swoim szkrabom pierwsze spotkanie z teatrem! Zakończeniem jest wspólna zabawa z dziećmi. Muzyka na żywo.

Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka. Muzyka: Piętaszek

Czas trwania: 35 min + 20 min zabawy

O! Wlazł kotek na płotek

Spektakl dla dzieci w wieku 5-10 lat. Historia oparta na znanej piosence "Wlazł kotek na płotek" porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu muppet. Muzyka na żywo.

Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka, Rafał Nowak

Czas trwania: 45 min.


Paluszek
Spektakl luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Gimnastyka wyobraźni i wprawki z równowagi.
Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat, ale świetnie bawią się też dorośli.
Zakończeniem spektaklu są ćwiczenia na równowagę przeprowadzone przez aktorów.

Czas trwania: 50 min.


Plum i Bulb, czyli problemy z wodą 
/spektakl w dwóch wersjach: cieniowej i plenerowej/
Spektakl o charakterze ekologicznym. Na scenie zagości magiczny batyskaf, który zabierze widzów w podwodną wyprawę. Zanurzając się w głębiny będą podziwiać różnorodność morskich stworzeń, by w końcu spotkać największego wroga wodnego świata. Spektakl opowiada o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia wody, jak ważna jest woda w naszym życiu i jak każdy z nas może o nią dbać. Widzowie pomagają też aktorom segregować śmieci. Mimo ważkiego tematu przedstawienie jest atrakcyjne wizualnie i śmieszne, Batyskaf kryje w sobie wiele niespodzianek i ruchomych wynalazków, m.in. ze śruby napędowej lecą mu bańki mydlane, a podróżujący nią Agent Specjalnej Troski o Środowisko w komiczny sposób wykonuje swoją misję.

W wersji cieniowej ta sama historia rozgrywa się w teatrze cieni łączonym z żywym planem i  animacją na żywo. Na duży ekran przeniesione zostają trójplanowe animacje kolorowych płynów z odręcznymi rysunkami. Jest to wyjątkowa, autorska technika Cezarego i Marty Skrockich opracowana zgodnie z ideą połączenia w jedno teatru i filmu animowanego.

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 1652186 on-line 5
Realizacja: Intellect.pl